Şerit Komutlarını Atla Ana içeriğe atla

 Ödüller & Başarı Hikayeleri

Satınalma ekibi olarak doğayı da düşünüyoruz.
Kendi aksesuar markamız Turkcell TKoleksiyon markalı aksesuarların satınalma sürecinde sipariş ettiğimiz kutuların tamamının geri dönüşümlü olup ve yeniden kullanılabilir olmasını hedeflemiştik . Aynı zaman da her Tkoleksiyon ürünü satıştan Kardelenler Vakfına 3.00 TL bağış yapılmasını planlamıştık .

Bu projenin 1.yılında 25.000 aksesuar kutusunu geri dönüşmüştür . Karşılığı bir yılda 120 ‘e yakın ağacı kesilmekten kurtardık anlamına geliyor .
Aynı şekilde Kardelenler Vakfına 30.000 TL e bağış yaparak 5 öğrencinin 1 yıllık öğrenim bedelini karşılamış olduk. 

 
Turkcell Grup Finans Satınalma Türkiye’de bir ilki başardı
Dünyanın En Saygın Satın Alma Sertifikası CIPS’i Kazandı.
Turkcell Grup, iş yapış biçiminde uluslararası standartları yakalayarak önemli bir kalite sertifikası daha almaya hak kazandı. 100.000’den fazla kurumsal üyesi ile dünyanın en saygın ve büyük satınalma organizasyonu olan İngiltere menşeili İmtiyazlı Satınalma ve Tedarik Enstitüsü (Chartered Institute of Purchasing and Supply - CIPS), 6 aylık bir inceleme süreci sonrasında Turkcell Grup Finans Satınalma Departmanı’nı “CIPS Kurumsal Satın Alma Sertifikası” (Corporate CIPS Certificate) almaya değer buldu.

Dünyada sadece 127 şirkette var
Turkcell, küresel ölçekte en önemli ve geçerli satınalma kurumsal sertifikası olarak kabul gören “CIPS Kurumsal Satınalma Sertifikası”nı, Türkiye’de almaya hak kazanan ilk şirket oldu. Şu anda tüm dünyada bu sertifikaya sahip sadece 127 şirket bulunuyor.
 
“Nadir rastlanan bir sertifikasyon süreci”
Turkcell Grup Finans Satınalma, CIPS tarafından “Liderlik ve Organizasyon”, “Strateji”, “İnsan”, “Süreç ve Sistemler”, “Performans Yönetimi” olmak üzere 5 ana başlık altında, 110 farklı kriterde değerlendirildi. İnceleme sonrasında gönderilen raporda “Turkcell’in hız ve iş kalitesiyle dünyada nadir rastlanan bir sertifikasyon süreci tecrübe ettirdiğini” not düştü.

Turkcell bu sertifika ile, "bağımsız olarak akredite" olmuş iş uygulamaları ve uluslararası satınalma yönetim sertifikasyonuna uyum sergilediğini; tutarlı, şeffaf süreçler, standartlar ve belgelerle satın alımları etkin bir şekilde yönettiğini ve iş yapış şekli ve süreçleriyle uluslararası standartları yakaladığını belgelendirmiş oldu.
​​​